Wielu właścicieli psów ma problem z tym, jaką karmą karmić swoich czworonożnych przyjaciół. Wiele osób sięga dla swoich psów po karmę suchą. Alternatywą jest karma mokra dla psa w sklepie Bee. Jakie są zalety mokrej karmy? Każdy odpowiedzialny właściciel psa powinien zapoznać się z poniższym artykułem.

Miej wagę swojego psa pod kontrolą

Mokra karma ma sporo zalet. Nie tylko jest dla naszego psa apetyczna, ale do tego nie musi ona zawierać żadnych zbożowych składników. Zawiera na pewno w składzie więcej wody, co wpływa także korzystnie na pracę układu moczowego, a także nerek. W karmie mokrej najczęściej występuje o wiele więcej białka niż w suchych karmach.

Kolejną zaletą jest kwestia sytości. Stosując dietę, która to jest oparta na mokrej karmie, o wiele trudniej jest naszego psiaka utuczyć. Dlaczego? Udaje się nam bardziej kontrolować ilość karmy podawanej psiakowi.

Karmy mokre dla psa są pakowane w wygodne saszetki. Dają one efekt wypełnienia większego miski. Takowej karmy podajemy mniej albo tyle ile zawiera saszetka. Mokra karma nie może w żadnym wypadku stać cały dzień w misce. Właściciel bez problemu może kontrolować prędkość, jak i ilość posiłku zjadanego przez psa.

Duży wybór karm

Jeśli chodzi o karmy mokre, to tak naprawdę mamy ich ogromny wybór. Na pewno żaden właściciel psa nie będzie na to narzekał. Wiadomo, że niektóre psy są bardzo wybredne. Jesteśmy jednak pewni, że uda się nam bez żadnego problemu wybrać taki smak, który w rezultacie naszemu psiaki podpasuje. Bardzo jest to ważne dla wielu właścicieli. 

Karma mokra także nie należy do kosztownych. Musimy przyznać, że ich cena jest bardzo przystępna. Nie sugerujmy się jednak przy jej wyborze ceną, ponieważ w ten sposób możemy kupić karmę, która będzie słabej jakości. Zawsze musimy zwracać uwagę na skład karmy dla psa. Nie możemy doprowadzić, aby w składzie znajdowały się chemiczne składniki, czy też mało odpowiednie dla naszego psa.

Karma ma olbrzymi wpływ na zdrowie naszego psa oraz długość jego życia.