Oprócz przyjemnego smaku mokra karma ma wiele innych zalet, dzięki czemu psy mogą czerpać z niej jak najwięcej. Niektóre psy, nie piją wystarczającej ilości wody każdego dnia, co może prowadzić do złego bilansu wodnego. Jedną z wielkich zalet mokrej karmy jest zawarta w niej woda, która pomaga utrzymać jego nawodnienie.

Atrakcyjność pokarmu dla wybrednych psów

karma mokra dla psa wysoka jakość to doskonałe rozwiązanie dla wybrednych właścicieli psów. Psy mają doskonały zmysł węchu, a bogaty, mięsny aromat mokrej karmy z pewnością skusi nawet najbardziej wybrednego pupila. Jego łagodna konsystencja sprawia, że jest świetny zarówno dla szczeniąt, jak i seniorów. Psom, które straciły część zębów lub mają wrażliwe dziąsła, wygodniej będzie jeść. 

Pożywny pokarm dla psa

Głównym składnikiem wysokiej jakości mokrej karmy jest wysoko strawne mięso. To kompletna i zbilansowana dieta, zawierająca bogaty kompleks składników odżywczych, w tym białka, witaminy i niezbędne kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3 i omega-6, które pomagają poprawić jego skórę i sierść.

Korekta wagi zwierzaka

W porównaniu z suchą karmą karma mokra dla psa zawiera więcej wody. Wyższa zawartość wody daje pełniejsze, bardziej syte uczucie. Ta jakość jest przydatna do korekty wagi u psów z dużym apetytem i wylewnym zachowaniem. Zawartość wody w karmie rozkłada kalorie na większą porcję i dlatego mokra karma jest mniej kaloryczna niż sucha. Należy dokładnie rozważyć wielkość porcji karmy mokrej, ponieważ jest ona bardziej atrakcyjna dla psa, ale przy odpowiednim dawkowaniu może być doskonałym rozwiązaniem w zakresie kontroli wagi.

Mokra karma jest łatwa do wymieszania

Jeśli Twój pies odmawia suchej karmy, świetną alternatywą jest karma mokra. Jeśli planujesz przejście z karmy suchej na mokrą, pamiętaj, by wprowadzać ją stopniowo. Dzięki temu unikniemy nagłych rozstrojów układu pokarmowego, które mogą zagrozić jego zdrowiu. Pomoże to również zapoznać go z nowymi teksturami i zapachami. Niektórzy właściciele stwierdzają, że ich psom lepiej odpowiada karmienie mieszane, w którym mokra karma podawana jest z suchymi krokietami w celu urozmaicenia diety psa.